Blog

Czas pracy kierowcy w 2021 roku – jaki powinien być?

Prowadzenie firmy transportowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Praca kierowcy zawodowego wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością cywilną, bowiem odpowiada on nie tylko za siebie, ale też za powierzone mienie i innych użytkowników ruchu drogowego.

Czytaj więcej

Co to jest AdBlue?

Wielbiciele nowoczesnych, a także ekologicznych technologii z pewnością słyszeli o płynie AdBlue, jednakże o jego fantastycznych właściwościach powinni się dowiedzieć wszyscy użytkownicy ,,czterech kółek”. Czym jest ta tajemnicza substancja i jaki ma wpływ? Przeczytaj i przekonaj się sam.

Czytaj więcej

O płynach eksploatacyjnych

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu osobowego to ogromna zaleta, bowiem możemy bez pośredników, w postaci komunikacji miejskiej, swobodnie przemieścić się z punktu A do punktu B. Oprócz znajomości przepisów drogowych, ważna jest także orientacja w zakresie części samochodowych, czy płynów eksploatacyjnych, bez których żaden pojazd nie będzie sprawnie działał.

Czytaj więcej

Kontrakt serwisowy oraz pakiet FULL CARE

Każdego dnia, pojazdy ciężarowe przemierzają tysiące, jak nie miliony kilometrów. Zestawy składające się z samochodu ciężarowego połączonego z naczepą to bardzo częsty widok, nie tylko na polskich drogach, ale i europejskich.

Czytaj więcej

Droga paliwa – transport na stacje paliw

Zarówno ropa naftowa, olej napędowy, benzyna, jak i gaz ziemny to chemikalia, które są niebezpieczne i mogą być przyczyną wielu zagrożeń, zarówno dla człowieka, jak i otaczającego go środowiska. Z tego też względu transport paliwa na stacje paliw powinien być wykonywany przez specjalistów, którzy wiedzą, jak przewozić tego typu substancje płynne.

Czytaj więcej

Zbiorniki na paliwo – przechowywanie i transport

Wiele towarów niebezpiecznych musi być przewożona i składowana z zachowaniem wszelkich norm i przepisów. Dotyczy to zarówno oznakowania i wyposażenia samochodu, jak i przeszkolenia kierowców. Na stacjach benzynowych, często można zaobserwować zbiorniki na paliwo. A jak wygląda przechowywanie i transport tej substancji?

Czytaj więcej

Zmiany w przepisach ruchu drogowego

W dzisiejszych czasach posiadanie prawa jazdy umożliwia znalezienie dobrze płatnej pracy. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez pojazdów mechanicznych, typu samochody czy motocykle. Prowadzenie w nich wymaga odpowiednich umiejętności, ale też uprawnień.

Czytaj więcej

Co się dzieje na rynku paliw?

Pandemia koronawirusa opanowała świat. Odczuli to nie tylko mieszkańcy całego świata, ale przede wszystkim przedsiębiorcy małych i dużych firm. Świat się na chwilę zatrzymał, a efektem tego są kryzysy finansowe firm, a także spadające ceny niektórych produktów i towarów. Tak szybko ceny paliw nie spadały nigdy.

Czytaj więcej

Dlaczego jakość paliwa ma znaczenie?

Prowadzenie stacji benzynowej wiąże się z pozyskiwaniem i dostarczaniem klientom wysokiej jakości paliw płynnych. Powinny one pochodzić ze sprawdzonego źródła, gdyż zanim trafią do klientów, muszą spełnić szereg rygorystycznych wymogów. Zarówno benzyny, jak i oleje napędowe powinny cechować się najwyższą jakością? Co to oznacza dla kupującego? I dlaczego jakość paliwa ma znaczenie?

Czytaj więcej

Paliwo rolnicze – zwrot podatku akcyzowego

Osoby, prowadzące własną działalność gospodarczą muszą regularnie opłacać wiele podatków, pamiętając o wszelkich terminach i innych zobowiązaniach. Oprócz obowiązkowych opłat przedsiębiorcy mogą starać się o zwroty i nadpłaty. Osoby, które na co dzień pracują na gospodarstwie, mogą się ubiegać o zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze w 2020 roku. Jakie dokumenty należy złożyć i do kogo je zgłosić?

Czytaj więcej