Blog

Co się dzieje na rynku paliw?

Pandemia koronawirusa opanowała świat. Odczuli to nie tylko mieszkańcy całego świata, ale przede wszystkim przedsiębiorcy małych i dużych firm. Świat się na chwilę zatrzymał, a efektem tego są kryzysy finansowe firm, a także spadające ceny niektórych produktów i towarów. Tak szybko ceny paliw nie spadały nigdy.

Czytaj więcej

Dlaczego jakość paliwa ma znaczenie?

Prowadzenie stacji benzynowej wiąże się z pozyskiwaniem i dostarczaniem klientom wysokiej jakości paliw płynnych. Powinny one pochodzić ze sprawdzonego źródła, gdyż zanim trafią do klientów, muszą spełnić szereg rygorystycznych wymogów. Zarówno benzyny, jak i oleje napędowe powinny cechować się najwyższą jakością? Co to oznacza dla kupującego? I dlaczego jakość paliwa ma znaczenie?

Czytaj więcej

Paliwo rolnicze – zwrot podatku akcyzowego

Osoby, prowadzące własną działalność gospodarczą muszą regularnie opłacać wiele podatków, pamiętając o wszelkich terminach i innych zobowiązaniach. Oprócz obowiązkowych opłat przedsiębiorcy mogą starać się o zwroty i nadpłaty. Osoby, które na co dzień pracują na gospodarstwie, mogą się ubiegać o zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze w 2020 roku. Jakie dokumenty należy złożyć i do kogo je zgłosić?

Czytaj więcej